Chillaxing

5ac4ed67abe6c3af4d8a58836f224aa3

Gençlere “kablosuz gençler” adını takmıştık. Bir de göbek adları oluverdi. Göbek adlarını ‘chillax’ koyduk. Gençlerin tek ismi zaman içinde kendiliğinden ikiye çıktı. İlk isimleri ‘kablosuz gençlik’ hem özgürlüklerine kavuşma isteğinden hem de teknolojiyi kullanmalarından ötürüydü. Teknoloji nerdeyse hayatın kendisi olduğu için gençleri yaşam tarzı olarak tanımlayacak başka bir isme ihtiyacımız vardı o da ‘chillax’ oldu.

 

Chillax gençler yavaş ritimli etkinlikleri severler. Müzik, sinema, yakın arkadaşlarla oyun veya sohbet ortamı tam onlara göre. Kıyafetler mümkünse rahat ama şık olsun, kolları çekiştirilebilsin. Kendi derilerinden daha rahat batmayan yün, ultra yumuşak, pamuklu, kaşmir kıyafetler, rahat pantolonlar giysinler. Saçlara özenilsin ama doğalmış gibi olsun. Hem eğlenceli hem lezzetli hem uygun fiyatlı yemekleri yesinler.

afcc87c1b6101bfdd2c7539a071387e3

Söz vermek de sözünü tutmak da çok önemli değil. Ana tavır çabasız bir çaba, biraz mizah, kasmamak, esnek olmak, go with the flow yapmak.

Rekabetçi iş hayatı veya rekabetçi okullar bu tavrı kaldırmayabilir belki ama alternatif çabasız hayat tarzları kurgulanıyor.

L1200399

Nurhan Keeler

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s